اثرات صندلی ماساژور بر روی ضربان قلب

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 17 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با زیاد شدن مشغله های کاری، استرس در پیر و جوان زیاد شده است که اثرات این استرس و تنش ها را میتوان در سراسر بدن حس کرد.همان طور که شاید بارها تجربه کرده باشید با زیاد شدن استرس در بدن به صورت ناخودآگاه ضربان قلب نیز افزایش پیدا خواهد کرد.استرس را تا حد زیادی نمی شود از این دنیای امروزی دور کرد و فقط باید بتوانیم راه های مقابله و کنترل آن را بشناسیم تا بتوانید بدن را تا جایی که می شود سالم نگه داریم.

بعد از انجام کارهای روزانه جدا از مشغله های هر روزی باید به خاطر بسپارید که حتما باید زمانی را برای ریلکس و آرام کردن بدن بگذارید تا بدن از تنش های روز جدا شود و کمتر دچار بیماری های جسمی یا حتی روانی شوید.تحقیقات انجام شده ثابت کرده است انجام ماساژ و کشش عضلانی می تواند تنش های روزانه را از بین ببرد و این کار حتی تا حد زیادی فشار خون و ضربان قلب بالا را نیز کاهش می دهد.

انجام دادن ماساژ نیز باید از روی اصول و توسط افراد متخصص انجام شود، در غیر این صورت امکان دارد به بدن آسیب زیادی وارد شود و نه تنها تنش را کم نمی کند بلکه آسیب بیشتری را به بدن می زند.مراجعه به مراکز ماساژ و ماساژ گرفتن در این مشغله های کاری بسیار مشکل است و بهتر است این کار در خانه فارق از شلوغی های روزانه انجام شود.

امروزه برای استفاده از مزایای ماساژ، صندلی های ماساژی طراحی و ساخته شده اند که با استفاده از این دستگاه ها در خانه یا حتی محل کار نیز می توانید ماساژ حرفه ای دریافت کنید.با کمک صندلی ماساژ می توانید سیستم عصبی را آرام و حتی آن را تحت کنترل خود در بیاورید. محققین با اندازه گیری سطوح کورتیزول بعد از استفاده صندلی ماساژور ثابت کرده اند که با انجام ماساژ سطح استرس کاهش پیدا می کند و با کم شدن استرس و آرام شدن بدن ضربان قلب، اضطراب نیز کم خواهد شد.

افراد زمانی که در خانه بر روی صندلی ماساژ قرار می گیرند می توانند با انتخاب یکی از برنامه های ماساژ، ماساژ حرفه ای خوبی دریافت کنند. مشاهدات ثابت کرده اند که حتی اگر شدت ماساژ ملایم و در اصطلاح متوسط نیز انجام شود، با ریکس شدن اعصاب بدن ضربان قلب نیز کاهش پیدا خواهد کرد و بعد از چندین بار انجام دادن ماساژ بدن به ماساژ واکنش مثبتی خواهد داد و در ظاهر فرد این واکنش مثبت مشخص است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :