تاثیرات استفاده از صندلی ماساژ

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 11 دی 1395 در ساعت 13 : 5 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

وقتی پس از یک روز کاری پر تلاش به منزل باز می گردید برای رفع خستگی روزمره کارهای مختلفی انجام می دهید؛ مثلاً چای می نوشید، دوش می گیرید و یا می خوابید؛ اما هیچ چیز به اندازه یک ماساژ حرفه ای نمی تواند خستگی شما را از بین ببرد. ماساژ به مجموعه حرکاتی گفته می شود که روی بدن انجام می گیرد و نقاط خاصی را تحت فشار، کشش، ضربه و... قرار می دهد؛ این کار به کاهش اضطراب، رفع خستگی های روزمره، کنترل خشم، تنظیم فشار خون، بهبود گردش خون، تناسب اندام، اکسیژن رسانی بیشتر به بافت ها، شادابی پوست و تقویت عضلات کمک می کند.

ماساژ خوب تاثیرات شگفت انگیزی بر جسم و روح انسان دارد؛ به طوری که بسیاری از دردها و تنش را رفع می کند؛ ولی ما همیشه یک ماساژ دهنده آموزش دیده و متخصص را در دسترس نداریم؛ در این مواقع ماساژورهای برقی برای این کار جایگزین مناسبی هستند.

صندلی ماساژور کامل ترین دستگاه ماساژی است که تاکنون ساخته شده و البته خود انواع و اقسامی دارد؛ به وسیله این دستگاه فرآیند دی اکسیدی و اکسیدی در ماهیچه هایی که معمولاً حرکتی ندارند سریع تر رخ می دهد و به سلامتی بیشتر منجر می شود.
ماساژ سوخت و ساز در بافت های مختلف را افزایش داده و سیستم متابولیک بدن را تقویت می نماید؛ بدین ترتیب در کاهش وزن موثر واقع می شود.

برای بیمارانی که به سردرد، آسم، سیاتیک، کمر درد و اختلال در خواب دچار هستند ماساژ یک راه درمانی ایده آل محسوب می شود؛ همچنین این کار از کوفتگی، گرفتگی و بیماری واریس پیشگیری می کند؛ ضمن این که ماساژ اصولی حتی می تواند شکل نامناسب ستون فقرات را اصلاح کند.افزایش سطح هوشیاری، تحریک هیجانی، شفافیت ذهن، باز کردن کانال های ورودی و خروجی انرژی، متعادل کردن تمرکز سطح انرژی بدن و ایجاد احساساد مثبت از دیگر منافع ماساژ درمانی به شمار می آید.

این که ماساژ با تکنیک های پیشرفته و توسط یک فرد حرفه ای و آموزش دیده انجام بشود، نکته بسیار مهمی است. نوع ماساژی که انجام می شود می بایست با ویژگی های بدن ماساژ گیرنده متناسب باشد؛ به طوری که ماساژ بر روی بدن یک زن با ماساژ برای یک مرد متفاوت می باشد؛ ماساژ برای بانوان می بایست ملایم تر و لطیف تر انجام بشود.ورزشکاران برای بازگشت بدن به حالت اولیه، درمان، ترمیم عضلات و مفاصل و توانبخشی ماساژ ورزشی می گیرند؛ این کار قبل و بعد از مسابقات و حتی تمرینات روزمره باعث بهینه سازی عوامل حرکتی، حمایت از روند ترمیم و کاهش احتمال بروز آسیب دیدگی می شود.

کار اصلی غدد لنفی این است که خونی را از رگ های خونی وارد کنند که تکسین بیشتری را دفع نماید و قابلیت ارتجاعی بافت ها را افزایش بدهد. ماساژ اصولی، فشار ماهیچه ای را از میان می برد و دردهای را که به دلیل جراحی، تصادفات و آسیب های ورزشی ایجاد شده است تسکین می دهد؛ حتی ماساژ طول درمان برخی از آسیب های ماهیچه ای را کوتاه تر می کند؛ همچنین لاکتیک و اریک اسید را افزایش داده و قابلیت ارتجاعی زردپی و رباط را بالا می برد.

محدوده های عفونی، محل شکستگی استخوان، تومورها، زخم ها، ورید های واریسی و شکم و اطراف شکم زنان باردار نباید ماساژ داده شود.ماساژ یک روش کمک درمانی شناخته شده است و نمی تواند جایگزین داروهای اصلی و ورزش بشود؛ در صورتی که پزشک متخصص و قابل اعتماد شما تشخیص بدهد برای بیماری باید دارو استفاده کنید یا مورد عمل جراحی قرار بگیرید، نباید به بهانه استفاده از ماساژ درمانی سایر درمان ها را به تاخیر بیندازید.

یک ماساژور خوب همیشه در دسترس نیست و گرفتن ماساژ توسط چنین فردی هزینه های زیادی دارد؛ از طرفی ماساژهای غیر اصولی می تواند به ماساژ گیرنده آسیب برساند؛ به همین دلیل استفاده از دستگاه های ماساژور توصیه می شود؛ چون این دستگاه ها بر اساس علم بیومکانیک طراحی و ساخته شده اند. تهیه یک صندلی ماساژور که بر اساس استانداردهای روز جهانی ساخته شده است، روشی بهینه برای ماساژ بدن محسوب می شود؛ چون این دستگاه همیشه در دسترس است و هرگاه فرصت پیدا کنید می توانید ماساژ بگیرید و لذت ببرید.

متخصصان طب فیزیک و برخی از پزشکان از ماساژ دستی برای توانبخشی و آماده سازی بافت ها برای درمان هایی همچون دستکاری مفاصل، ستون فقرات و ورزش درمانی کمک می گیرند. صندلی ماساژور یک مبل ماساژ بسیار راحت است به صورت هوشمند و اتوماتیک بر اساس پیشرفته ترین شیوه های ماساژ که توسط ماساژورهای حرفه ای انجام می شود کار می کند. این دستگاه به دلیل این که برای همه اعضای خانواده قابل استفاده است، مقرون به صرفه می باشد و طرفداران بسیاری دارد.

صندلی ماساژورهای مدرن امروزی قبل از اجرای ماساژ از بدن ماساژ گیرنده اسکن می گیرند و بر اساس فیزیک و شرایط بدنی فرد ماساژ مناسب را ارائه می دهند. ماساژ گرفتن بر روی یک مبل راحتی بسیار مطلوب و رضایت بخش است؛ این صندلی ها برنامه های متنوعی برای ماساژ دارند و طوری تنظیم می شوند که برای بدن یک مرد و یا یک زن ماساژهای متفاوتی را اجرا می کنند.

اغلب حرکاتی که یک ماساژور واقعی ارائه می دهد مانند حرکت سراندن، نیدینگ ضربه ای، ورز دادن، مالش سطحی، مالش عمیق، فشردن و حرکت لرزشی توسط صندلی ماساژور شبیه سازی می شود و مدت این ماساژها قابل تنظیم هستند؛ همچنین صندلی ماساژور برای ماساژ زیبایی و آرامش بخش نیز مناسب است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :