تاثیر ماساژ در بهبود آرتریت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 2 شهریور 1396 در ساعت 15 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

التهاب مفصل یا آرتریت یکی از بیماری های شایعی است که برخی به آن مبتلا هستند. این بیماری در مواقعی باعث ایجاد درد شدید در این افراد می شود، که با هیچ دارویی قابل تسکین نیست. اما امروز می خواهیم به شما روشی را پیشنهاد دهیم، که در بهبود و رفع این درد ها تاثیر به سزایی دارد و آن ماساژ است.

درمان درد ها با ماساژ تاریخچه قدیمی دارد و فیلسوفان نام آشنایی در بهبود بسیاری از بیماری ها، از این روش استفاده کرده و البته نتیجه گرفته اند. به همین دلیل است که امروزه با ماساژ های پیشرفته نیز خیلی از بیماری ها درمان یا تسکین می یابند، از جمله آن آرتروز است که اغلب باعث ورم مفاصل زانو، ران، ستون فقرات، پا و مچ پا می شود و اکثرا چند مفصل همزمان باهم درگیر می شوند و نقاطی که دچار التهاب می شوند ورم کرده، درد دارند و گرم می شوند، حتی ممکن است انگشتان پا یا دست را نیز ملتهب نمایند. انقباض مفاصل در صبح ها بیشتر بوده و ورم تاندون ها به خصوص تاندون پاشنه از علایم آرتریت است.

تاثیر ماساژ بر آرتروز

طبق تحقیقات به عمل آمده مشخص شده است که یک ماساژ ساده با دست در تسکین درد بیماران آرتوزی بسیار موثر می باشد. در این آزمایش که بر روی 68 نفر صورت گرفت و از گروه سنی بزرگسال بودند، به مدت 8 هفته و 2 روز در هر هفته ماساژ سوئدی را انجام دادند و آن ها را با بیماران عادی مقایسه نمودند و دریافتند گروهی که بوسیله ماساژ تحت درمان بودند از نظر درد، کوفتگی، راه رفتن و دامنه حرکات بسیار پیشرفت داشته اند. بنابراین تحقیقات، تاثیر ماساژ بر این بیماری مشخص شد.

تاثیر صندلی ماساژ بر آرتروز

با پیشرفت علم و ساخت وسایل جدید درمان برخی بیماری ها یا پیشگیری آن ها بسیار آسان شد. مبل ماساژ نیز یکی از موفقیت های پیشرفته است، که از این قاعده مستثنی نبوده و توانسته در راستای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها موثر باشد. این صندلی تمام اتوماتیک با داشتن امکانات زیاد در بین مردم طرفداران بسیاری پیدا کرده و فقط کافی است به هر صورتی که مایلید بر روی آن نشسته یا دراز بکشید، تا حس خوب استفاده از آن را درک کنید.

مبل ماساژ علاوه بر این که کاملا مانند ماساژ با دست عمل می کند، دارای امکاناتی از جمله ویبره یا لرزش نیز می باشد و اکثر حرکات ماساژ را از جمله نیدینگ ضربه ای، مالش سطحی، ورز دادن، فشردن و ... را برای شما شبیه سازی می کند و به همین دلیل با داشتن یک مبل ماساژ می توانید درد های آرتروزی خود را تسکین بخشید. این مبل بهترین گزینه برای بیماران آرتریتی می باشد، زیرا با داشتن درد در هر نقطه از بدن می توانند دستگاه را تنظیم نمایند تا دستگاه به ماساژ آن ناحیه پرداخته و درد را آرام کند.

در این مقاله دریافتید که ماساژ در هر صورتی انجام شود، تاثیر خود در بهبود بیماران آرتروزی را خواهد داشت. اما اگر به فکر این هستید که زودتر از این دردها خلاصی یابید یا شدت آن را کمتر نمایید، با تهیه یک مبل ماساژ این کار را انجام دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :