تاثیر ماساژ در دفع مزاج

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 17 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با تجمع مواد زائد در بدن ، عضلات دچار کرخی و اسپاسم می شوند و گردش خون را نیز دچار مشکل می کنند.تحقیقات ثابت کرده است ، برای خلاصی از این مشکلات راه حلی مناسب تر از ماساژ نیست. با کمک ماساژ می توانیم عصب های تحت فشار را آرام کرده و کشش عضلات و اسپاسم آنها را نیز کمتر کنیم.با دریافت ماساژ ،بدن اندروفین بیشتری تولید کرده که این هورمون استرس را در بدن کم می کند و با تکمیل کردن روند ماساژ سیستم ایمنی بدن نیز که بر اثر استرس زیاد کم می شود را می توانید افزایش دهید.

انجام دادن ماساژ باید توسط افراد حرفه ای انجام شود تا به صورت ناآگاهانه به بدن آسیب وارد نکنید. اگر رفتن به مراکز ماساژ برای شما مقدور نیست ، می توانید از صندلی های ماساژ و ابزار ماساژی که امروزه برای راحت تر شدن استفاده از ماساژ طراحی و ساخته شده اند استفاده کنید.ابزار و دستگاه های کوچک ماساژ حتی در ماشین یا محل کار نیز قابل استفاده هستند و می توانید برای رفع اسپاسم ناحیه ای از بدن در کمترین زمان از این ابزارها و دستگاه ها استفاده کنید.

صندلی ماساژ نیز همان طور که می دانید کامل ترین دستگاهی است که می توانید به راحتی بدون اینکه مدت زمان زیادی را صرف رسیدن به مراکز ماساژ درمانی تلف کنید، در خانه یا محل کار بعد از اتمام یک روز کاری شلوغ ماساژ دریافت کنید و تقریبا تمام بدن را به صورت یکجا مورد ماساژ قرار دهید.صندلی های ماساژ دارای برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که با انتخاب یکی از آنها می توانید در کمترین زمان بهترین ماساژ را دریافت کنید و به عضلات استراحت دهید.

استفاده از ماساژ برای بدن فواید بسیاری دارد و علاوه بر رفع اسپاسم ، ماساژ میتواند به بهبود دفع مزاج کمک زیادی کند.در دنیای امروزی مشکل یبوست یکی از رایج ترین مشکلات بیشتر افراد است که سن و سال خاصی هم نمی شناسد و در بزرگ و کوچک به مشکل بزرگی تبدیل شده است ؛ این مشکل سرآغاز بسیاری از بیماری هاست.با انجام دادن ماساژ و کمک گرفتن از روغن های خاص و حرکاتی که در زمان ماساژ بر روی روده انجام می شود، موجب راحت تر دفع شدن مزاج خواهد شد.

افرادی که به بیماری یبوست مبتلا هستند، بهتر است حرکات ماساژ را در قسمت شکم و روده بیشتر کنند تا به دفع کمک شود.با انجام دفع به موقع و منظم از به وجود آمدن دردهای شدید در نواحی شکم و معده و عوارض بعدی آن جلوگیری خواهد شد.انجام دادن ماساژ آرام برای کودکان و نوزادان نیز بسیار مفید است و باعث تمام شدن دردهای کولیک آنها می شود.

اگر برای از بین رفتن یبوست به سراغ ماساژ می روید به یاد داشته باشید که ماساژ باید به آرامی در جهت عقربه های ساعت و قرینه بر روی شکم انجام شود. به همین دلیل نیز به افرادی که دچار اسهال می شوند توصیه شده که شکم خود را در خلاف عقربه های ساعت ماساژ دهند تا این مشکل نیز حل شود. به یاد داشته باشید که هر نوع ماساژ، چه به صورت دستی و چه توسط صندلی ماساژ نباید بلافاصله بعد از خوردن غذا انجام شود.

بعد از دریافت ماساژ سعی کنید آب بیشتری بخورید تا مواد زائد بدنتان سریعتر دفع شده و بدن پاکسازی شود.پزشکان توصیه دارند افرادی که از یبوست رنج می برند حداقل هفته ای دو بار از ماساژ استفاده کنند تا بتوانند دفع مزاج راحتتری داشته باشند.زمانی که بتوانید با همین راه حل های ساده دفع مزاج و یبوست خود را درمان کنید ، می توانید تاثیرات آن را در شفاف شدن پوست، از بین رفتن خستگی های مزمن بدن احساس کنید و بدن سالم تری برای خود بسازید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :