دلایل علمی استفاده از روکش صندلی ماساژور

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 11 دی 1395 در ساعت 13 : 4 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همان طور که می دانید صندلی ماساژور یک دستگاه ایده آل برای رفع خستگی است و ضمن این که موجب کاهش استرس های روانی می شود به درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کند؛ اما این دستگاه به راحتی قابل حمل نمی باشد و به اندازه یک مبل راحتی بزرگ فضا اشغال می کند؛ به همین علت بسیاری افراد ترجیح می دهند وسیله کوچکتری برای ماساژ گرفتن داشته باشند تا بتوانند آن را با خود حمل کنند.

روکش صندلی ماساژور وسیله ای است که می توانید آن را داخل اتومبیل و حتی در اداره مورد استفاده قرار بدهید؛ این دستگاه بسیاری از قابلیت های صندلی ماساژور را دارد و موجب پیشگیری و درمان درد مفاصل کمر، گردن، ستون فقرات، نشیمنگاه و زیر ران می شود.این دستگاه توسط موتورهای خود لرزش ویبره ای ایجاد می کند و کمر را از حالت بی حسی خارج کرده و موجب بهبود گردش خون می شود؛ بدن ترتیب هم خستگی این نواحی رفع می شود و هم دردها از میان می روند.

کسانی که مجبور هستند مدت طولانی رانندگی کنند ممکن است دچار ایکسمی بشوند؛ ایکسمی در واقع یک اصطلاح پزشکی به معنای نرسیدن خون به برخی از نواحی بدن می باشد و منجر می شود اکسیژن و مواد مغذی لازم به آن قسمت ها نرسد و کارکرد اندام ها کاهش پیدا کند؛ علامت آن بی حسی در نقاط بدن است. بعضی بیماری ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم با ایسکمی رابطه دارند؛ بیماریهایی همچون زخم فشاری و زخم بستر که بر اثر داراز کشیدن طولانی مدت رخ می دهند و بسیار آزاد دهنده و خطرناک هستند.

گاهی ایسکمی موجب میلوپاتی می شود؛ این بیماری با اختلال تعادل و تنگی کانال گردنی همراه می شود؛ در نتیجه رشته های نخاعی ملتهب شده و برخی از ارگان ها همچون مثانه و روده نیز دچار نارسایی می شوند؛ به همین سبب به افرادی که مجبور هستند مدت طولانی رانندگی کنند و یا دراز بکشند استفاده از روکش ماساژور صندلی توصیه می شود.

روکش ماساژور با تحریک عضلات و ایجاد لرزش موجب می شود گردش خون بهتر و سریع تر اتفاق بیفتد و از ایسکمی پیشگیری می کند؛ همچنین این وسیله خستگی ناشی از ساعات کار طولانی را از بین می برد و نشستن بر روی آن بسیار راحت است.این روکش مخصوص را می توانید در حال رانندگی، پشت میز کار، مطالعه و خواب مورد استفاده قرار بدهید.

استفاده از روکش ماساژور صندلی موجب افزایش انرژی شده، سطح هوشیاری و دقت را بالا می برد، درد و گرفتگی کمر را درمان می کند، گردش خون را بهبود می بخشد، استرس های روزانه را می کاهد، باعث اصلاح فرم بدن می شود، وضعیت اندام ها را بهتر می کند و اسید لاکتیک را کاهش می دهد.

اسید لاکتیک همان ماده ای است که در هنگام فعالیت زیاد به دلیل افت قند و نرسیدن اکسیژن کافی به بافت ترشح می شود و ایجاد گرفتگی و درد زیاد می کند. افراد کم تحرک که فرصت کافی برای به حرکت در آوردن عضلات و مفاصل خود را ندارند؛ می توانند از این وسیله استفاده کنند تا در حین انجام کار با افزایش گردش خون عضلات و بافت های خود را نرم و انعطاف پذیر کنند و همچنین سوخت و ساز بدن را افزایش بدهند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :