ماساژ سلولیت را از بین می برد!

4 / 10
از 4 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 18 : 1 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تا به حال در مورد کرم های لاغری چیزهای زیادی شنیدید و حتماً تبلیغاتی را که برای فروش این محصولات به راه انداخته اند، دیده اید و به این فکر کردید این کرم ها با چه مکانیزمی می توانند باعث لاغری بشوند؟استفاده از این کرم ها و به دست آوردن نتیجه از این محصولات راز و رمزی دارد؛ کسانی که مایل هستند با مالید کرم به بخش هایی از بدن خود لاغری موضعی داشته باشند، باید حتماً از ماساژ کمک بگیرند.

ماساژ مانند سافژ که همان نت خوانی است با حرکات موزون بدن را می نوازد و زیبا می سازد؛ شباهت میان این دو لغت بی دلیل نیست؛ یک فیزیوتراپ معروف برای نخستین بار برای از بین بردن چربی های لنفاوی و سلولیت از کرم های مخصوص و انجام ماساژ در این نواحی کمک گرفت و به نتایج مطلوبی دست یافت. سلولیت به تجمع چربی در ناحیه ای از بدن گفته می شود که بیشتر در قسمت های ران، باسن و اندام تحتانی بدن خانم ها دیده می شود؛ ممکن است فرد اضافه وزن نداشته باشد ولی در این نواحی با تجمع چربی مواجه باشد که به لحاظ زیبایی نامطلوب است.

چربی سلولیت از نظر فیزیولوژیک مانند چربی های طبیعی بدن می باشد؛ اما در سوخت و ساز آن ها اختلال ایجاد شده است؛ یعنی برای سوخت و ساز بسیار غیر قابل دسترس هستند و به راحتی تبدیل به سوخت نمی شوند؛ چون در میان این سلول های چربی لایه های مختلف بافت پیوندی و مقداری آب وجود دارد؛ واقعیت این است که سلولیت با رژیم غذایی از بین نمی رود؛ بیشترین چیزی که باعث افزایش سوخت و ساز در این سلول ها و کوچک شدن آن ها می شود، ماساژ و ورزش است.

اما اغلب مردم نمی توانند خود همه قسمت های بدنشان را ماساژ بدهند؛ به همین دلیل از افرادی که این کار را آموزش دیده اند کمک می گیرند؛ یک فرد ماساژور می تواند کرم های لاغری را به بدن شما بمالد و بعد آن قسمت های را خوب ماساژ بدهد؛ البته ابزارهایی نیز برای ماساژ وجود دارد که کامل ترین آن ها صندلی ماساژور است؛ در هنگام استفاده از این ابزارها نیازی نیست از کرم لاغری یا هر گونه ماده چرب کننده دیگری استفاده کنید.

دستگاه های ماساژور باعث می شوند گردش خود در بدن سریع تر و بهتر بشود؛ خون حامل اکسیژن تازه است و همان طور که می دانید چربی ها فقط به وسیله اکسیژن می سوزند؛ ضمن این که ماساژ مواد زائد و سموم را از بدن دفع می کند. مزیت قابل توجه صندلی ماساژورها این است که اغلب در ناحیه کمر، باسن و پا سیستم گرم کننده گی دارند، گرم کردن این نواحی کمک به از بین رفتن دردها و گردش خون بهتر می کند.

ماساژ پس از ورزش بهترین چیزی است که می توانید از آن لذت ببرید و منافع زیادی نیز برای بدن دارد. همان طور که می دانید بدن خانم ها بیش از مردان مستعد سلولیت است؛ به طوری که اغلب خانم ها در نواحی پایینی بدن خود، بین زانو و باسن توزیع چربی های سلولیتی دارند؛ زیرا این قسمت ها قادر به ذخیره چربی بیشتری هستند.عواملی همچون جنسیت، استرس، بی تحرکی، استفاده از داروهای ضد بارداری، تغییرات هورمونی در سنین مختلف، سن، وزن و ژنتیک در به وجود آمدن سلولیت موثر هستند.

بدون ورزش و تغذیه مناسب درمان این عارضه تقریباً غیر ممکن است و ماساژ نیز در این میان بسیارکمک کننده است. در استفاده از دستگاه های ماساژ مجدداً تاکید می کنیم؛ البته این دستگاه ها می بایست استاندارد باشند باشند و قدرت کافی داشته باشند. این دستگاه ها در کاهش وزن چندان موثر نیستند؛ اما می توانند سلولیت را تبدیل به سلول های قابل دسترسی کنند که تا با ورزش و رژیم غذایی به راحتی از بین بروند.

بسیاری از پزشکان برای درمان سلولیت جراحی را پیشنهاد می کنند؛ ولی واقعیت این است که سلولیت با جراحی از بین نمی رود؛ بلکه مقادیری از چربی ها خارج می شود که ممکن است این چربی های سلولیتی باشند یا نباشند؛ ضمن این که در صورت رعایت نکردن رژیم غذایی و تغییر ندادن سبک زندگی سولیت ها دوباره باز می گردند؛ بنابراین بهتر است به جای خارج کردن سلولیت ها آن ها را درمان کنیم.

محصولات لبنی پرچرب را کنار بگذارید، مواد قندی کمتر استفاده کنید و میوه و سبزیجات بیشتر بخورید. بعضی از مواد غذایی مانند فلفل سیاه، گوجه فرنگی، پرتقال، رازیانه، توت سیاه و... به کاهش تجمع چربی های سلولیتی کمک می کنند.هنوز هیچ راه حل قاطعی برای پیشگیری از ابتلا به سلولیت یافت نشده است، اما بدون شک تغذیه سالم و ورزش از افزایش آن پیشگیری می کند؛ ماساژ پس از ورزش هم خستگی را رفع کرده و هم به سوخت و ساز بیشتر سلول های چربی منجر می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :