ماساژ و درمان بیماری ها

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 18 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

به وسیله ماساژ می توان بسیاری از دردها را کاهش داد؛ امروزه ماساژ درمانی به عنوان یکی از شاخه های مکمل درمان شناخته شده است و طرفداران بسیاری دارد. در بسیاری از مراکز ورزشی و زیبایی انجام ماساژ متداول است، درمانگران فیزیوتراپ و کایروپرکتیک نیز از برخی تکنیک های ماساژ استفاده می کنند.

ماساژ درمانی علاوه بر این که کمردرد، پا درد و سردردهای مزمن را برطرف می کند، باعث از بین رفتن تنش ها و اضطراب می شود؛ با ماساژ گره های چربی که در اندام های بدن حبس شده اند باز می گردد و جریان آزاد مایعات در نسج میسر شده، در نتیجه مواد زائد از سیستم بدن به بیرون رانده می شوند.

به طور کلی بر طرف کردن و بهبود بخشیدن به دردهای مزمن، آسیب های تاندونی، اختلالات قاعدگی، میگرن، مشکلات مفصلی، اشکال در شکل ستون فقرات، بازتوانی پس از سکته مغزی، درمان آسیب های ورزشی، بهبود فلج مغزی، رفع گرفتگی های عضلانی، سندرم تونل کارپال، سیاتیک، یبوست و چاقی موضعی از کارآیی های ماساژ به شمار می آید.

بقراط پدر علم طب با انجام حرکات و ایجاد فشار بر روی ستون فقرات و سایر مفاصل بدن، بسیاری از بیماری های مربوط به این نواحی را درمان می کرد؛ همچنین ابوعلی سینا نیز از این روش استفاده می نمود. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی هنوز پزشکان به کایروپرکتیک و ماساژ درمانی معتقد هستند. ماساژ با وسایل و ابزارهای گوناگونی انجام می پذیرد که صندلی ماساژور یکی از کامل ترین این ابزارها شناخته شده است.

زمانی که ماساژ با گرما درمانی همراه می شود نتایج فوق العاده ای به جا می گذارد؛ در طب سنتی شرق از خواص گرما بسیار استفاده می شد؛ امروزه نیز فیزیوتراپ ها برای درمان بیماران از این شیوه کمک می گیرند.اصلی ترین تخصص و هنر فیزیوتراپیست ها توانایی انجام مهارت های دستی و حرکت درمانی می باشد؛ این کار در جهت پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها موثر است.بسیاری از کمردردها، گردن دردها و سردردها به دلیل استرس اتفاق می افتند؛ آمارها نشان می دهد ماساژ در درمان این قبیل بیماری ها بسیار موثر واقع شده است.

آنچه اهمیت دارد این است که ماساژ به شیوه صحیح و اصولی انجام بشود؛ استفاده از تکنیک های غیرعلمی و ناصحیح می تواند با عوارض و خطراتی همراه باشد؛ ماساژی که صندلی های ماساژور ارائه می دهند بر اساس استانداردهای پزشکی طراحی شده اند و برای بدن هیچ مشکلی به وجود نمی آورند؛ کسانی که توسط افراد دیگر ماساژ می گیرند، باید مطمئن بشوند این اشخاص آموزش دیده هستند و حرکات را به درستی اجرا می کنند.

بدن انسان یک قدرت درونی دارد که برای درمان بیماری ها و بهبود دستگاه عصبی نقش مهمی ایفا می کند؛ جا به جایی های خفیف مفاصل بدن و یا حرکات نامناسب بدنی بر روی جریان الکتریکی اعصاب تاثیر گذاشته و در سلامت انسان اختلال به وجود می آورد؛ ماساژ در این مواقع بسیار به کار می آید؛ با این روش می توان وضعیت استخوان ها، عضلات، مفاصل، اعصاب و ستون فقرات را بهبود بخشید و عملکرد دستگاه عضلات، اسکلت و اعصاب را به حالت سلامتی بازگرداند.

صندلی ماساژور با سه روش ویبره، رولینگ و کیسه هوا قسمت ها مختلف بدن را به خوبی ماساژ می دهد، در مدل های مدرن تر گوی های ماساژ و قابلیت ایجاد گرما در ناحیه کمر نیز تعبیه شده است. صندلی های پیشرفته قبل از اجرای ماساژ از بدن کاربر اسکن گرفته و ماساژ مناسب با بدن و فیزیک او را ارائه می دهند؛ ماساژ برای بدن زنان و مردان نیز متفاوت است.

عمق ماساژ باید برای حجم عضلات و چربی های بدن فرد مناسب باشد. اغلب صندلی های ماساژور در حافظه خود برنامه های از پیش تعیین شده ای دارند که کاربر می تواند برنامه مورد علاقه خود را انتخاب کرده و از انجام آن لذت ببرد. این دستگاه ها به صورت دستی نیز قابل برنامه ریزی می باشند، در واقع فرد می تواند با ترکیب حرکات مختلف که در قسمت های گوناگون بدن انجام می شود، ماساژ مطلوب خود را طراحی کند و در حافظه دستگاه ذخیره نماید.

امکاناتی که انواع صندلی ماساژورها در اختیار کاربر قرار می دهند، بسیار متنوع و گوناگون است؛ هر چه کارآیی دستگاه بیشتر باشد مسلماً گران تر خواهد بود؛ برای این که در مورد صندلی ماساژور و ابزارهای دیگر ماساژ اطلاعات کسب کنید، می توانید اطلاعاتی که در این سایت، در مورد محصولات مختلف ارائه شده است را مطالعه کنید. مشاوران هایپر جیم نیز در این زمینه به صورت حضوری و تلفنی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :