مزایای صندلی ماساژور برای رفع خستگی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 6 دی 1395 در ساعت 13 : 51 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

حتماً برای شما هم پیش آمده پس از یک روز پرمشغله خسته از کارهای روزانه به منزل بازگشته اید؛ در چنین مواقعی برای از بین بردن خستگی کارهای متفاوتی انجام می دهید، مثلاً دوش می گیرید، می خوابید، لم می دهید، تلوزیون تماشا می کنید و...؛ اما هیچ کاری به اندازه ماساژ گرفتن به شما کمک نمی کند خستگی تان بر طرف بشود.10 دقیقه ماساژ محکم در تمام بدن موجب بازگشت نیروی از دست رفته می شود؛ البته دست شما به همه قسمت های بدنتان نمی رسد تا بتوانید حرکات را به درستی اجرا کنید؛ به همین دلیل ناچار هستید از ابزار ماساژ و یا شخصی که این کار را بلد است کمک بگیرید.

انسان از همان ابتدای تولد به ماساژ گرفتن علاقمند است؛ یک ماساژ خوب تاثیرات چشمگیری در از بین بردن استرس ها و کمردرد دارد؛ ولیکن همیشه یک ماساژور خوب و حرفه ای در دسترس نیست که بتوانید هرگاه فرصتی پیش آمد ماساژ بگیرید، به همین علت بسیاری از افراد از ابزارهای ماساژور مانند صندلی ماساژور استفاده می کنند. صندلی ماساژور در واقع کامل ترین ابزاری است که برای ماساژ وجود دارد؛ وقتی نقاط خاصی از بدن تحت فشارهای مناسب قرار می گیرد، فرد احساس آرامش خواهد کرد.

حرکات ماساژ نقش بسیاری موثری در کاهش اضطراب، استرس، خشم، فشار خون، تمدد اعصاب، بهبود جریان خون، ایجاد طراوت و شادابی پوست، تناسب اندام، تقویت عضلات، افزایش سوخت و ساز و ... دارد. همان طور که گفتیم ماساژ سیستم متابولیک بدن را تقویت می کند، به همین دلیل کاهش وزن و لاغری اتفاق می افتد.همچنین ماساژ یکی از موثرترین روش ها برای درمان بیماری های مانند آسم، آرتروز، واریس، بد خوابی، گرفتگی، کوفتگی و شکل نامناسب ستون فقرات به شمار می آید.

انجام ماساژ باعث می شود سطح هوشیاری فرد افزایش پیدا کند، ذهن شفاف بشود، انگیزه بیشتری پیدا کنید، کانال های ورودی انرژی باز بشود و سطح انرژی بدن نرمال بشود.کسانی که کار ماساژ انجام می دهند باید آن قدر حرفه ای و آموزش دیده باشند تا بدانند هر فرد به چگونه ماساژی نیاز دارد؛ مثلاً ماساژ برای بانوان با ماساژ برای آقایان متفاوت است؛ بدن خانم ها به ماساژی آرام و لطیف تر نیاز دارد.

ورزشکاران نیز ماساژ مربوط به خود را دارند که کمک می کند بدن به حالت اولیه بازگردد؛ در واقع ماساژ برای آن ها نقش درمان، ترمیم کننده گی، نگه داری قبل و در حین مسابقه و توانبخشی دارد و موجب بهینه سازی حرکات، حمایت از روند ترمیم و کاهش احتمال آسیب دیدگی می شود؛ با این حرکات رگ های خونی و غدد لنفاوی برای تسکین درد و دفع مواد زائد قابلیت ارتجایی بافت ها را افزایش می دهند؛ بنابراین آسیب های ورزشی به حداقل می رسد و مدت درمان آسیب دیدگی ها کاسته می شود؛ از طرفی با افزایش اریک اسید و اسید لاکتیک قابلیت ارتجاعی زردپی و رباط ها بیشتر می شود.

البته در مواقعی مانند زمانی که بدن دچار عفونت یا شکستگی شده است، در صورت وجود تومور، زخم، سوختگی و وریدهای واریسی در بدن، در مورد ماساژ دادن بدن زنان بادار باید حتماً با پزشک مشورت بشود.کسانی که تحت درمان توسط دارو و درمان های خاصی هستند، نباید به بهانه ماساژ بدون دستور پزشک معالج خود درمان ها را قطع کنند.

یافتن یک ماساژور حرفه ای و کار بلد چندان ساده نیست و مستلزم صرف وقت و هزینه زیادی می باشد؛ در صورتی که فرد ناواردی ستون فقرات، مفاصل و یا سایر عضلات شما را دست کاری کند ممکن است بیش از آن که یک کار درمانی انجام بدهد، موجب آسیب رسیدن به شما بشود؛ ولیکن ابزارهای هوشمند ماساژ طوری طراحی شده اند که حرکات ماساژ را بدون هیچ اشتباهی اجرا می کنند و از ایمنی بالایی برخودار هستند.

معمولاً در حافظه صندلی ماساژورها برنامه های متنوعی ذخیره سازی شده است و ماساژ گیرنده می تواند بر اساس سلیقه و میل خود ماساژ مورد نظر را انتخاب کرده و از آن لذت ببرد.صندلی ماساژور همه حرکاتی که یک ماساژ دهنده اجرا می کند مانند حرکت سراندن، نیندینگ ضربه ای، ورز دادن، فشردن، مالش عمیق، مالش سطحی و حرکات لرزشی را ارائه می دهد و مدت ماساژ توسط آن قابل تنظیم است.

ماساژ نه تنها شما را سرحال می آورد؛ بلکه باعث می شود مقاومت بدن در برابر بسیاری از بیماری ها افزایش پیدا کند و سیستم ایمنی بدن نیز تقویت بشود.کمی خوابیدن پس از ماساژ و بعد از آن دوش گرفتن کمک می کند واقعاً حال بهتری پیدا کنید. در زمانی که ماساژ می گیرد بهتر است محیط اطراف را با بوهای مطبوع مانند بوی اسانس اکلیل کوهی، شمعدانی و روایح آرامش دیگر خوشبو کنید.

گوش دادن به موسیقی در حین ماساژ نیز راه خوبی برای بازیافتن انرژی از دست رفته می باشد؛ برخی از صندلی های ماساژور قابلیت پخش موسیقی را دارند و حتی بعضی از آن ها با ریتم موسیقی همراه شده و ماساژ ریتمیک ارائه می دهند. بزرگترین مزیت صندلی ماساژور این است که اغلب این دستگاه به سیستم گرمکن در ناحیه کمر و پا مجهز می باشد و دردها و خستگی این نواحی را به کلی از بین می برد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :