نکات مهمی در مورد خرید صندلی ماساژور

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 11 دی 1395 در ساعت 13 : 3 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

مسلماً در هنگام خرید یک کالا مهم ترین مسئله برای مشتری قیمت کالای مورد نظر می باشد؛ صندلی ماساژور قیمت های متنوعی دارد و فاکتورهای متفاوتی از قبیل برند،کیفیت،نوع صندلی و امکانات آن در قیمت این محصول تاثیر گذار است؛ ولی قیمت همیشه نمی تواند تعیین کننده باشد.

در هنگام خرید صندلی ماساژور می بایست مولفه های مختلف دستگاه را در نظر بگیرید و با توجه به بودجه و نیاز خود خرید مناسبی انجام بدهید.ماساژ بسیار خوب است ولی بعضی از افراد که دچار آسیب های جدی هستند نباید ماساژ بگیرند؛ بنابراین در صورتی که از بیماری یا ناراحتی خاصی رنج می برید در مورد ماساژ گرفتن حتماً با پزشک معالج خود مشورت کنید.

صندلی ماساژور در طرح ها و رنگ های متفاوتی در بازار موجود می باشد؛ شما باید طرحی را انتخاب کنید که با سایر وسایل منزل هماهنگی داشته و اندازه آن مناسب باشد.رنگی را انتخاب نمایید که خیلی زود از آن دلزده نشوید؛ چون صندلی ماساژور یک وسیله نسبتاً گران قیمت است و شاید نتوانید به زودی آن را عوض کنید.

به ابعاد صندلی نیز توجه داشته باشید؛ صندلی ماساژور به دلیل موتور و دستگاه هایی که در آن جاسازی شده است، معمولاً از یک مبل راحتی معمولی کمی بزرگتر است و بعضی از آن ها ابعاد بزرگتری نیز دارند؛ اگر در آپارتمان کوچکی زندگی می کنید این نکته را جدی بگیرید و سعی کنید صندلی بخرید که علاوه بر کیفیت مناسب دارای ابعاد کوچک تری باشد؛ برخی از صندلی ماساژورها با این که امکانات بسیار خوبی دارند درمقایسه با انواع دیگر ظریف تر هستند.

پیش از خرید در مورد کالای مورد نظر تحقیقات لازم را انجام بدهید و قابلیت هایی را که این دستگاه می تواند داشته باشد بدانید. مثلاً بسیاری از صندلی های ماساژور مجهز به کیسه های هوا در قسمت هایی مانند کمر، بغل نشیمنگاه، ساق پا، نشیمنگاه و دست ها می باشند؛ این نواحی با کیسه هوا به خوبی ماساژ داده می شوند.

تعداد قسمت های بدن که با صندلی ماساژور ، ماساژ داده می شود نیز متفاوت است؛ صندلی که انتخاب می کنید باید قابلیت ماساژ در نواحی که آسیب پذیر تر است و بیشتر دچار خستگی و درد می شود مانند پاها، کمر، نشیمنگاه و دست ها را داشته باشد.صندلی های ماساژور حرکاتی را که یک ماساژور اجرا می کند شبیه سازی می کند و انواع ماساژها مانند ماساژ کششی، موجی، بادی و ویبره را ارائه می دهد؛ صندلی که تمام این حرکات را اجرا کند بسیار ایده آل است.

ماساژ باید در نواحی خاصی از بدن متمرکز بشود؛ اغلب صندلی ماساژورها این قابلیت را دارند که بتوانیم آن ها را طوری تنظیم کنیم که قسمت خاصی از بدن مانند پا، پشت سر و یا کمر را بیشتر ماساژ بدهد.مجهز بودن به سیستم گرمکن نیز حائز اهمیت است؛ صندلی هایی که در هنگام ماساژ کمر و پاها را گرم می کنند خاصیت درمانی بیشتری دارند و درد در این نواحی را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهند.بهتر است صندلی بخرید که کف پا، دست ها و پاها را نیز ماساژ بدهد تا تمام اعضای بدن به خوبی ماساژ بگیرند.

معمولاً زمان ماساژ بر روی صندلی ماساژور قابل تنظیم است. برخی از صندلی ها توسط کابل مخصوص یا فلش به ویدئو متصل می شوند و قابلیت پخش موسیقی دارند؛ انواع پیشرفته حتی با ریتم موزیک همراه شده و ماساژ ریتمیک ارائه می دهند.دارا بودن نمایشگر LCD یا LED که در آن شما ناحیه ای را که ماساژ می گیرد مشاهده می کنید و با ریموت کنترل می توانید به راحتی آن ناحیه را تغییر بدهید یا ماساژ را طولانی تر کنید؛ اما ریموت کنترل باید ساده باشد تا بتوانید آن را مورد استفاده قرار بدهید.

حتماً شنیده یا دیده اید که فلان صندلی ماساژ 6 نوع ماساژ اتوماتیک در حافظه خود دارد؛ این یعنی شما مجبور نیستید برای صندلی برنامه ریزی کنید و خود دستگاه با انتخاب برنامه ماساژ را اجرا می کند و شما می توانید از میان ماساژهای از پیش طراحی شده، ماساژ مورد علاقه خود را انتخاب کنید؛ البته این صندلی ها قابل برنامه ریزی هستند و در صورت تمایل می توانید خود یک برنامه ماساژ طراحی کرده و در حافظه دستگاه ذخیره سازی نمایید؛ در این مورد باید از میزان حافظه دستگاه مطمئن بشوید.

برخی از صندلی ها دارای ماساژ مغناطیس درمانی هستند که با استفاده از مگنت در قسمت های مختلف بدن عمل می کند و باعث می شود گردش خون در بدن سریع تر شده و بسیاری از دردها و ناراحتی های روحی و جسمی را از میان می برد. زاویه بعضی از صندلی ها قابل تنظیم است؛ قسمت پایه آن ها بلند و کوتاه می شود تا با قد کاربر متناسب بشود؛ حتی این صندلی ها امکان نشسته و خوابیده شدن نیز دارند. در هنگام خرید به نیاز خود توجه داشته باشید؛ صندلی ماساژورهایی که در باشگاه های ورزشی، فرودگاه، کافی شاپ ها، مراکز تجاری و... غیره استفاده می شوند معمولاً اسکناس خور هستند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :