چگونه از مبل ماساژ مراقبت کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 17 : 50 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

صندلی های ماساژ دارای قیمت های متفاوتی هستند و هنوز جزء لوازم گران در خانه محسوب می شوند.برای استفاده از خدماتی که صندلی ماساژ می تواند ارائه دهد، بدن مرتبا با بدنه و سطح دستگاه در ارتباط است و به همین دلیل صندلی ماساژ بیشتر در معرض خرابی قرار می گیرد.در خانه با رعایت چند نکته ساده می توانید از صندلی ماساژ به خوبی مراقبت کرده و مدت زمان بیشتری از صندلی ماساژور خود استفاده کنید.

بیشتر صندلی های ماساژ روکش چرمی دارند و با مواد شوینده ضعیف تمیز می شوند.روکش صندلی های ماساژ که از جنس پلیمر یا چرم مصنوعی هستند با مواد شیمیایی قوی تر نیز سازگاری دارند و میتوان در فواصل معینی برای تمیز کردن دستگاه از آنها استفاده کرد.تمیز کردن نقاطی که با پوست و موی بدن بیشتر در ارتباط می باشند، مانند؛ دست ها، گردن، سر ضروری است و بهتر است هفته ای یک بار این کار را با دقت زیادی انجام دهید.

برای تمیزکاری بهتر است ابتدا دقت کنید که آیا روکش مبل قابلیت جداشدن دارد یا نه. بعضی از مدل های صندلی ماساژ این قابلیت را دارند تا روکش را از دستگاه جدا کنیم و به راحتی آن را بشورید و تمام سطوح را تمیز کنید.در زمان شست و شو به رویه صندلی ماساژ توجه داشته باشید که از مواد شیمیایی سختی استفاده نکنید تا رویه دچار مشکل نشود و بهتر است از مایع ظرف شویی یا حتی صابون استفاده کنید تا بتوانید هم تجمع خاک و باکتری های مضر را از بین ببرید و هم به رویه دستگاه آسیبی وارد نکنید.

به یاد داشته باشید در زمان شست و شو از مواد شوینده اسیدی استفاده نکنید، زیرا مواد اسیدی پتانسیل بالایی دارند و اگر به مبل چرمی و پارچه ای برسند در دراز مدت باعث لک و رنگ رفتگی روکش خواهند شد.هرگز کل روکش صندلی را یکباره داخل آب چه با صابون و مواد شوینده و چه بدون آن فرو نبرید. بهترین روش شستن و تمیز کردن رویه صندلی های ماساژ آن است که با اسپری مواد شوینده سبک را به روکش بزنید و با کمک دستمالی مرطوب آن را پاک کنید و آلودگی ها را از بین ببرید.

فراموش نکنید که این کار را با دقت انجام دهید تا مایع صابونی بر روی روکش باقی نماند.اگر بعد از تمیزکاری مشاهده نمودید که لکه شوینده ای روی روکش صندلی ماساژ باقی مانده است با کهنه ای نم دار آن را پاک کنید، حتی شده چندین بار این کار را تکرار کنید و لک را از بین ببرید.بعد از دستمال کشیدن روکش اجازه دهید کاملا صندلی خشک شود و بعد اجزای دیگر آن را مانند حالت اولیه سر جای خودش قرار دهید.

اگر جنس روکش صندلی ماساژ شما از چرم است می توانید به راحتی با دستمالی مرطوب کثیفی و گرد و غبار را از آن دور کنید و برای اینکه بتوانید از ترک و پارگی روکش جلوگیری کنید می توانید با استفاده از روغن های مخصوص روکش را روغنکاری کنید.روغن های معطری هم برای این کار تولید شده اند که با قیمتی بالاتر در بازار در دسترس علاقه مندان قرار دارند. این روغن ها علاوه بر نرم کردن روکش، باعث خوشبویی و معطر شدن روکش می شوند و احساس خوشایندی را در فرد ماساژ گیرنده ایجاد می کنند.

اگر چه نور خورشید برای بدن و ریلکس شدن لذت بخش و مفید است، اما بهتر است صندلی های ماساژ را در مکانی قرار دهید که زیر تابش مستقیم نور خورشید نباشد.نور خورشید برای روکش دستگاه مضر است و باعث می شود رنگ روکش در مدت زمان کمتری از بین برود و با خشک شدن پارچه روکش زودتر دچار ترک و حتی پارگی می شود.صندلی ماساژ برای ارتقای سلامتی و آرامش شما طراحی شده است و بسیاری از افراد نمی دانند که در زمان استفاده از این دستگاه نباید مشغول نوشیدن یا خوردن غذا بشوند.

با صندلی ماساژ مانند صندلی معمولی رفتار نکنید تا از عمر دستگاه کم نشود و بتوانید مدت زمان زیادتری از خدمات آن استفاده کنید.برای استفاده از صندلی ماساژ به ظرفیت وزن آن دقت کنید و هیچ گاه بیشتر از وزنی که می تواند تحمل کند را بر آن تحمیل نکنید. به همراه داشتن کودک یا حتی سگ خانگی بار اضافی می شود که ممکن است به عملکرد غلتک ها آسیب برساند و با بر هم خوردن موقعیت بدنی شما باعث کم شدن کیفیت ماساژ شود.با رعایت این نکات کوچک ولی مهم می توانید به عمر صندلی ماساژ خود بیفزایید و سال های بیشتری بدون مشکل از خدمات ماساژ این دستگاه استفاده کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :