کاربرد ماساژور دستی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 2 شهریور 1396 در ساعت 15 : 9 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کایروپراکتیک یا ماساژ درمانی، مفاصل بدن مخصوصا ستون فقرات را مورد بررسی قرار می دهد و برای بهبود درمان حرکات خاصی را طراحی نموده است. بقراط از فیلسوفان معروف، با تحقیق بر روی ستون فقرات و مفاصل توانست به درمان برخی از بیماری ها بپردازد، همچنین ابوعلی سینا نیز با این روش به درمان یک سری از بیماری ها پرداخته است. امروزه در سراسر دنیا کایروپراکتی انجام می شود و متخصصان آن با اختلالات و بیماری های بدن به خوبی آشنا هستند، که با توجه به بیومکانیک ستون فقرات به درمان دردها می پردازند.

یکی دیگر از روش های ماساژ شیاتسو است، که به وسیله دست انجام می شود و به صورت ریتمیک، بر روی نقاط اصلی از بدن فشار می آورد. طبق اعتقاد ژاپنی ها در برخی نقاط بدن، کانال های عبور انرژی قرار دارد، که در این نقاط خون با سرعت بیشتری در جریان می باشد. به همین دلیل موجب اکسیژن رسانی بیشتر به بدن می شود و سوخت ساز را افزایش داده باعث دفع سموم از بدن خواهد شد.

در ماساژ تایلندی شخص ماساژ دهنده، از تمام نیروی خود استفاده کرده و بدن را در وضعیت های مختلف قرار می دهد، تا کل بدن ماساژ داده شود. این مدل از ماساژ کمی خشن است و برای کسانی که از گرفتگی عضلات و ماهیچه ها رنج می برند بسیار مناسب می باشد.

در کل ماساژ درمانی بر اختلالات ماهیچه ها، اسکلت بدن و سیستم عصبی تاثیر گذار است و باعث سلامت عمومی در شما خواهد شد. زیرا مویرگ ها را باز کرده موجب افزایش گردش خون در بدن می شود و جذب اکسیژن را بالا می برد. علاوه بر این در درمان بیماری های عصبی-عضلانی که بیشتر در ناحیه کمر، گردن و مفاصل دست و پا می باشد تاثیر به سزایی دارد.

تحقیقات نشان داده است افرادی که به طور دائم ماساژ انجام می دهند، پس از مدتی از فشار خون طبیعی برخوردار می شوند. این عمل باعث بالا رفتن انعطاف در بدن شده و حرکات آن را آسان می نماید. تنش در عضلات کاهش یافته و احتمال آسیب دیدگی حین ورزش و فعالیت های بدنی کمتر خواهد شد. علاوه بر این ها افرادی که ماساژ انجام می دهند باعث آرامش و تمدد اعصاب خود خواهند شد و استرس آن ها کاهش می یابد.

یکی دیگر از روش های ماساژ ترموتراپی است، که در طب سنتی بسیار حائز اهمیت می باشد. در این روش از گذاشتن سنگ های گرم در برخی نقاط بدن استفاده می کنند و حرارت این سنگ ها موجب کم شدن استرس در فرد شده، باعث ایجاد آرامش می شود. البته برخی فیزیوتراپ ها نیز از روش گرم کردن در درمان استفاده می نمایند تا روند بهبود را تسریع بخشند، زیرا این کار باعث افزایش گردش خون می شود و همچنین برای رفع اسپاسم و درد مفاصل گزینه خوبی است.

اما امروزه ممکن است خیلی از افراد به دلیل مشغله زیاد یا نداشتن وقت و حتی هزینه های بالا در ماساژ درمانی به روش های گفته شده علاقه مند نباشند. به همین دلیل علم به کمک آمده و دستگاه هایی اختراع نموده، تا در صورت نداشتن دسترسی به ماساژ خیلی راحت بوسیله آن بتوانید درد خود را تسکین داده یا از آن لذت ببرید. این ابزار الکترونیکی ماساژور های دستی هستند؛ که برخی از آن ها علاوه بر ماساژ نقطه موردنظر بدن به گرم کردن آن نیز پرداخته و باعث حس آرامش و روند تسریع در درمان می شوند.

این وسیله کارآمد به دلیل دسترسی ساده باعث خواهد شد، در هر لحظه که احساس درد داشتید به راحتی آن را کاهش دهید یا از گرفتگی عضلات رهایی یابید. اگر شدت درد شما بالا باشد، می توانید با استفاده از گرما که بوسیله اشعه مادون قرمز در ماساژور تولید می شود و در برخی مدل ها نیز موجود است، هم استرس خود را که ناشی از درد شدید است، کم کرده و هم درد خود را تخفیف دهید. قابل ذکر است اگر از دستگاه ماساژوردستی در جهت درمان بیماری استفاده می نمایید قبلا با پزشک خود مشورت کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :